Teknoloji geliştikçe ağız ve diş tedavisinde yapılan uygulamalarda aynı oranda ilerliyor, ancak uygulamalar her ne kadar kolaylaştırılmış ve hızlandırılmış olsa da yine de çocuk ve yetişkinlerde diş çürümesi ve kayıplarına neden olabilecek hastalıkların önüne maalesef geçilemiyor. İzmir dental implant bunun en önemli kaynağının sağlıksız yiyecekler ve genetik nedenler olduğunun farkındayız bunun içinde bize gelen hastalarımıza öncelikli olarak dişlerine gerekli bakım ve hassasiyeti göstermeleri konusunda uyarılarda bulunuyoruz.

Dişlerde yaşanan sorunlar, oluşması halinde çözülemeyecek problemler değildir, ancak her ne olursa olsun insanın kendi dişi gibi olmayacaktır. Bizim yapmış olduğumuz uygulamaların amacı kaybolan dişlerin hem estetik görüntüsünü yeniden kazandırmak hem de kişinin yaşam konforunu daha fazla artırmak, üstelik bunu yaparken bugün ve yarın hedeflenmeyip hastanın geri kalan ömründe tekrar aynı şikâyetlerle karşı karşıya kalmamasıdır.

İzmir Diş İmplant Klinik

Bazı insanlar dökülen dişlerinin yerine yenisini yaptırmaktan ziyade çözümsüzlük içerisinde bu şekilde yaşamlarını devam ettirdiklerini biliyoruz. Ancak bu mantıklı gibi görülüyor olsa da beraberinde birçok sorunu da ortaya çıkarmaktadır. Örneğin zamanı geldiğinde nasıl olsa implant yaptırır ve durumu düzeltirim yaklaşımı aslında herkese implant yapılmayacağını düşündürdüğünde her şeyin geç olmasına da neden olabilecektir.

İmplant uygulamasının yapılabilmesi için öncelikli olarak uygun zeminin mutlaka oluşturulmuş ya da oluşmuş olması gerekir. Yani sizin çene kemik yapınız implant için uygun değilse maalesef farklı yöntemleri tercih etmeniz gerekecektir.

İmplant denildiğinde şunun altını hemen çizelim görmüş olduğunuz dişlerden bahsetmiyoruz. İmplant çene kemiğine yerleştirilen yapay bir diş köküdür. Ağız içerisinde görünür olan ise porselen olan dişlerdir. Yani bu malzemenin implant üzerinde tutunabilmesi için öncelikli olarak diş kökünün çene kemiğinize yerleştirilmesi ve buraya uyum sağlaması gerekir. Bunun kararını verecek ise yapılan ilk muayenede doktorunuzdur. Bunun için doktorunuzdan implant uygulanabilir onayı olmadan maalesef bu işlemin yapılmasına başlanılamaz.

https://mynovaklinik.com/implant-tedavisi/

İmplant Uygulaması İzmir

İmplantlar sizin ağzınızdaki doğal dişlerinize birebir benzemesi gerekir. İzmir de implant diş uygulandıktan sonra bir ömür boyunca dişlerinize iyi baktığınızda çıkarılmayacak ve farklı uygulama yapılmayacak olan bu işlem sonrasında takm diş ya da diş protezleri gibi uygulamalara da ihtiyacınız kalmayacaktır. İmplant bir dokudur ve bunun içinde ağzınıza zarar vermemesi gerekir. Titanyumdan yapılmış olan bu malzeme çene içerisinde diş kökü yapacağından dolayı hastayı asla rahatsız etmemesi gerekir

Diş İmplantların Avantajları Nelerdir?

Dental implantlar uygulandıktan sonra birçok avantajı da beraberinde getirecektir. Bu avantajlara baktığımızda ise şöyle belirtmek mümkün olabilir.

İmplant diş ile mükemmel görünüm

İmplant uygulandıktan sonra dışarıdan bakıldığında dişlerinizle arasında hiçbir fark yoktur. Bunun için kimsenin anlaması söz konusu değildir. Aslında insanlar yeni bir şey aldıklarında ve yaptıklarında fark edilmesinden hoşlanırlar. Örneğin bayanlar saçlarını boyattıklarında bunun fark edilmesi onların hoşuna gider ve kendilerini mutlu hissederler. Oysaki implant bunun tam tersi bir şekilde hizmet eder. Dışarıdan bakıldığında yapılan uygulama fark edilirse bu durumda hasta mutsuz olur ve memnun olmaz. İşte bunun için mutlaka diş hekiminizi seçerken doğru ve güvenilir olmasından emin olmanız gerekir. Tabiri yerindeyse bugün piyasa da ucuz implant yaptıklarını iddia eden birçok merdiven altı yer bulunmaktadır. Bunlara yaptıracağınız implantlarla ilgili bir sorun oluşması halinde sıkıntıya düşmenizde normal bir durumdur.

İmplantların mutlaka kendi dişiniz gibi görünmesi ve uygun bir şekilde kemiğe kaynamış olması gerekir.

Dental Implant Nedir?

Dental Implant İzmir

Akıcı Konuşma

İmplant yaptırılmadan önce dikkat edilmesi gereken aslında hastaların geri plana attıkları ve belki de hiç düşünmedikleri şey konuşmalarıdır. Sonradan yapılan dişlerin hastanın akıcı konuşmasının önüne asla geçmemesi gerekir. Dental implantlr dişlerin kayabileceği endişesi olmadan konuşabilmenize izin verir ve bu sayede sizde akıcı bir şekilde konuşmanızı sürdürebilirsiniz.

Yemek Yeme Kolaylığı

Dişler sindirimin en önemli parçasıdır. Bunun için dişlerinize çok iyi bakmanız eksiksiliği halinde de tamamlamanız gerekir. İmplant uygulaması sayesinde kendi ana dişleriniz gibi yemeklerinizi yiyebilir ve hiçbir sorunla karşılaşmazsınız.

Geleneksel olarak yapılan takma dişler yemek yerken ve konuşurken sıkıntı yaratacağı göz önünde bulundurulduğunda implant uygulamasında sizi tereddüt ettirecek böyle durumlar kesinlikle söz konusu değildir.

İzmir İmplant Diş Kliniği

İmplant uygulaması, eksilen dişlerin yerine yeni dişin yerleştirilmesi için gerçekleştirilmektedir. Kozmetik ve sağlık amacıyla yapılan implant uygulamalarında, diş kökünün yerine implant çivisi yerleştirilmektedir. Çene kemiğine yerleştirilen vidaların üzerine, protez dişler sabitlenmekte ve normal diş fonksiyonlarının gerçekleştirilmesi sağlanmaktadır. İmplant uygulamasından sonra, aynı uygulamanın gerçekleştirilmesine ihtiyaç kalmamaktadır.

Diş implantı izmir

İzmir dental implant

Travma sonrası diş kaybı yaşayanlar, trafik kazası gibi durumlar sonucunda çene kemiği kaybı yaşayanlar ve diş çekimi yaptıranlar, implant sonrası yeni dişlere sahip olmaktadır.

Diş İmplantı Tedavisi Fiyatları

İmplant yapılacak kişilerin, çene ve yüz gelişiminin tam olarak gerçekleştirmesi gerekmektedir. 18 yaş şartı aranan implant uygulaması, acil ihtiyaç duyulduğu zamanlarda, çene gelişimi tamamlanmış çocuklara da yapılabilir. Çene kemiğinin implant için uygun olması gerekmekte ve çene kemiği ağır tahrip olan kişiler, bu uygulamadan uzak tutulmaktadır. İmplant öncesinde, hastaların çene röntgeni çekilmektedir. Röntgen sonucunda, implant yerleştirilecek düzeyde çene kemiği olmadığı anlaşılırsa, implant uygulaması yapılmayacaktır. Kemik erimesi hastalığı bulunanlar ve şeker hastalığı olan kişiler, implant öncesinde tedavi edilmelidir. Kan sulandırıcı ilaç kullanımının, implant uygulamasından önce durdurulması zorunludur.

İmplant Uygulaması Nasıl Yapılmaktadır?

İmplant işlemleri için hastalara lokal anesteziyle birlikte sedasyon uygulanmaktadır. Operasyon öncesinde, çene ve ağız röntgeni çekilerek, kalan dişlere uygun ölçülerde yeni implant kalıpları hazırlanmaktadır. Uygulamaya başlandıktan sonra, uygulama yapılacak bölgede çene kemiğine kadar kesi açılmakta ve implant vidaları çene kemiğine yerleştirilmektedir. İmplant yerleştirildikten sonra, diş eti dikilir ve implantın üzerine, geçici diş protezi yerleştirilir. 3 ay boyunca, implant bölgesinin iyileşmesi beklenir ve asıl diş protezi implanta sabitlenir. İmplant dişler, normal dişler kadar güçlü ve dayanıklıdır. Zikronyum implant tercih edildiğinde, gerçek dişle implant protez arasındaki farklar anlaşılmayacaktır. Zikronyum implantlar, porselen dişlere göre daha dayanıklıdır ve zaman içerisinde yıpranma belirtileri gösterilmez.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

Canlı Destek
1
Hasta Danışmanınız Online!
Merhaba;
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?