İzmir İmplant Tedavisi

İzmir İmplant Tedavisi My Nova Ağız ve Diş Polikliniği olarak Karşıyaka’da hizmet vermekteyiz.

 

İmplant tedavisi, ağızdaki diş kemiğine protez diş eklenerek, ağızdaki çeşitli diş kayıplarından dolayı eksik dişlerin yerine uygulanan tedavidir. İzmir implant tedavisinde ön plana çıkan müşteri memnuniyeti ile hizmet vermekteyiz. Ayrıca buna ek olarak implant tedavisinde dayanıklılık ve uzun ömürlülük önemli faktördür.

 

İmplant ameliyatı, çeşitli faktörlerden dolayı kaybedilen dişlerin işlevleri ve ağızdan dışarıya yansıyan görüntüsünü orijinal diş gibi sağlamak için çeneye vidalanan dişleri yerleştirme tedavisidir. Bu yapay diş kökleri, doğal dişlerini yitirmiş kişiler için ağızdaki estetik görüntüsü bakımından doğru bir alternatiftir. Dişini yitirmiş kişiler doğal dişlerine bağlı köprü protezleri veya çıkarılıp takılabilen hareketli protezler gibi tercihlere sahiptir ve bunlar klasik yöntemlerdir.. Bu çalışmalar implant destekli protezlerle de yapılabilmektedir.

 

İmplant Tedavisinde Aşamalar

İmplant tedavisi iki aşamadan oluşmaktadır. Cerrahi tedavi ve üst yapı aşaması;

Cerrahi işlem yani ilk aşama; implantın kemiğe yerleştirilme süresini ve implant sayısına bağlıdır. Yaklaşık cerrahi tedavide tek implant için süre 15 dakikadır. Toplam operasyon süresi hastanın durumuna ve implant sayısına bağlı olarak değişmektedir.

 

Diş implantı bölgesel anestezi ile protez diş çene kemiğine eklenmektedir. Böylelikle tedavisi bölgesini hissetmezsiniz ve yapılan işlem her ne kadar zor olsa da acı duymadan operasyon sürecini atlatırsınız.  Bünyeye ve işleme göre 3-4 saat içerisinde uyuşukluk geçtiği zaman implant tedavisi hastaya acı verebilmektedir. Bu acı tedavi gördüğünüz reçeteye yazılan size uygun ilaçlarla tedavi edilebilir, acı dindirilebilir. Ağrı olması normaldir, fakat anormal düzeyde hissedilen ağrılar için tedavi aldığınız sağlık kurumuna başvurmayı ihmal etmeyin.

 

En iyi sonuçlar için İzmir implant yapan My Nova Ağız ve Diş Polikliniği olarak sizlere İzmir’in Karşıyaka bölgesinde hizmeti vermekteyiz. Cerrahi müdahale ile ağızda diş eti açılarak ve implant vidaları genişlik ve uzunluğuna göre çene kemiğinde açıklan yuvaya yerleştirilmektedir. Yerleştirme işlemi yapıldıktan sonra diş etik kapatılarak protez dişin iyileşme süreci beklenmektedir bu süre de 3 ile 6 ay arasına denk gelmektedir.

 

İmplant tedavisinde cerrahi müdahaleden sonra uygulana ikinci aşama ise implant yapısının üzerine yeni bir diş inşa etmektir. Çeşitli sebeplerden ötürü eksilen diş tek ise köprü tedavisi ile yapılması, implant tedavisinde daha sağlıklı olacağından tavsiye edilmektedir.

 

Köprü ile protez tedavisinde sağlıklı dişlerin küçültülme uygulaması ile dişlerin üzerine kaplama yapılacaktır. Yapılan köprüler belirli aralıklar ile değiştirmek hastaların bütçesi için çok ekonomik değildir. Köprü yerine, implant tedavisi eksik diş ve dişlerin yerine geldiğinde hastalara yaşam boyu dayanıklılık ve estetik olarak daha güzel bir sonuç vermektedir. İmplant tedavisi ile dişin yanındaki hiçbir dişe zarar vermeden tedavi yapılmaktadır.

 

Dişlerinin tümü olmayanlar için implant, implant dişi yani protez dişler eğer ağızda hiç diş yok ise, hastaların bulantı refleksi ve seyyar protezin tutuculuğundan memnun değillerse, hareketli protez kullanamayan kişilere vidalı implant ile yaşam boyu konfor sağlayabilir.

 

İmplantların Bakımını Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir?

İmplant tedavisi yapıldıktan sonra hastalar öncelikli olarak ağızın hijyen durumuna dikkat etmelidirler. Doğal dişler için ağızın hijyenik durumu ne kadar önemli ise implat yapılmış dişlerde de bir o kadar elzemdir. Eğer dişlerin bakımına dikkat edilmezse yine orijinal dişlerinizi kaybettiğiniz gibi protez dişleriniz de kaybedebilirsiniz.

 

İmplant tedavisinde takılan yeni dişlerinize ve diş etlerinize titiz bir fırçalama yapmak hem bakteriyel yönden ağız sağlığınızı korur hem de protez dişlerinizde besin artıklarının oluşturduğu sararmalar ve lekelenmeleri engellemektedir. Diş etlerinize özenli bakım yapmazsanız, şişlik, kızarıklık ve kanama gibi sizlerin hayatını dezavantajlı kılacak sorunlar oluşmaya başlamaktadır. Bu sorunlar yaşanmaya başladığında kemik erimesi olma olasılığı çok yüksek ihtimaldir. İmplant kaybı kemik erimesi ile çok kolay olmaktır. Ağınızınızda implantların çevresinde doğal dişiniz var ise onları implanttan önce kaybedersiniz.

 

İmplant tedavisine başlamadan önce kişilerin ağız sağlığı konusunda bilinçlenmesi ve tedaviyi aldıktan sonra tekrar diş kaybı yaşamamak için özen göstermelidir. İmplant tedavisi sonrasında sağlık kurumunun vereceği bilgiler doğrusunda hareket etmek sağlığınızı yaşam boyu sürdürmeye yetmektedir. Sağlığınıza geçmişe yeterince dikkat etmemiş olabilirsiniz implant tedavisi sonrası sorumluluk alıp basit önlemlerle implant uygulamasının başarı oranını artırabilirsiniz. İzmir İmplant Tedavisi

İzmir Zirkonyum Diş Kaplama

İzmir Zirkonyum Diş Kaplama

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

Canlı Destek
1
Hasta Danışmanınız Online!
Merhaba;
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?