İmplant tedavileri, diş hekimliğinde en önemli tedaviler arasında ilk sıralardadır. Dişsizlik sorununu gidermek için en sağlıklı, en doğal ve en etkin tedavi yöntemlerinden kabul edilir.. Günümüzde 600’den fazla implant markası bulunur. Birden fazla seçenek olduğu için de hastaların en iyi implantı bulma konusunda araştırma yapması oldukça doğal. Peki en iyi implant markası hangisi?

Bu aşamada bilgi vermeden önce bahsedilmesi gereken; tüm implantların titanyum alaşımlı vidalar olduğudur. İmplant markası oldukça önemli olmasına rağmen, daha önemlisi onu uygulayan diş hekimidir. Diş hekiminin becerisi, deneyimi ve en uygun yöntemle implantı takması en önemli husustur.  Günümüzde yerli implantlar yaygın olarak tercih edilmeye başlanmıştır. Bu aşamada öncelikli olarak dikkat edilmesi gereken; yerli ve ucuz kavramlarını birbirinden ayırt etmektir. İmplant üretimi oldukça titiz ve hassas olduğu gibi maddi açıdan da diğer yöntemler kadar kolay ulaşılabilir olmayabilir. Bu sebeple de yerli ya da yabancı tercih edilecek implantların kaliteli olması önemlidir. Kaliteli olmayan, daha ucuz implantlar yabancı da olsa yerli de olsa, tercih edilmemelidir.

Yerli implant markaları neler?

Türkiye’de implant üretimi ile öne çıkan ilk ilimiz İzmir. İzmir implant, uzun yıllardır implant üretimi konusunda ve medikal malzemeler konusunda en başarılı il olarak ilk sırada yer alıyor.

İstanbul’da da implant firmaları mevcut ve hizmet vermekte. Bu aşamada seçilecek olan implant markasının her koşula uygun olarak implant ürettiğinden, gereken testlerin ve bilimsel makalelerin hazırlandığından emin olmak ve araştırmaları yapmak gerekir.

Yerli implant markaları tercih edilmeli mi?

İmplant yaptıracak olan hastaların dikkat etmesi gereken en önemli faktör; implantın kaliteli olmasıdır. Kaliteli implantın ömrü daha uzun olacaktır. Hastanın ağzından 7/24 kalacağı için de sorunsuz ve sağlıklı olması önemlidir. Bundan dolayı da en kaliteli implantın seçilmesi gerekir. İmplant için; bütün testlerinin ve uzun dönem araştırmalarının yapılmış olması önemlidir. Bu şartları sağlayan alman implantlar, yerli de olsa yabancı da olsa tercih edilebilir.


English
Canlı Destek
1
Hasta Danışmanınız Online!
Merhaba;
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?