Diş implantları, dişlerin kök parçaları için olan yerine geçer. İmplant doğrudan çene kemiğine yerleştirilir. Doğal görünümlü kronlar veya protezler, basit bir kuron veya daha büyük bir köprü olabilen diş değiştirme sistemini oluşturmak için implantlara bağlanır. Vidalı Diş implantı Durumunuza bağlı olarak bu hemen veya birkaç hafta sonra olabilir. Çoğu modern diş implant sistemi ticari olarak saf titanyumdan veya titanyum alaşımlarından yapılır. Bu metal, osseo-entegrasyon (“osseo” – kemik “entegrasyon” – füzyon) olarak bilinen bir işlemle doğrudan kemiğe kaynaşma konusunda eşsiz bir kabiliyete sahiptir. O halde, implantın yüzey alanı-kemiğe temasını maksimize edecek şekilde tasarlanması son derece önemlidir. Bu, iki yoldan sağlanabilir: İmplanta bir vidanın spiral şeklini vererek, çoklu dişlerle ve mikroskopik olarak pürüzlendirerek veya yüzeyini değiştirerek. Bu, implantın hassas bir şekilde yerleştirilmesine ve stabil olmasına imkân verir, bu ikisi de iyileşme ve füzyonu başlatmak için gereklidir. İzmir implant, konusu da internet üzerinden araştırılan en yaygın sorulardan biridir.

İzmir İmplant Tedavisi Ameliyatı Nasıl Yapılır?

İmplant yerleştirme ameliyatı, özellikle ön planlamanın önceden yapılması durumunda, nispeten küçük bir prosedürdür. Bu genellikle radyografik (x-ray) muayene, sık sık BT taraması ve sıklıkla hassas bir cerrahi kılavuz kullanılarak yapılır. Bu, implantların dişleri desteklemek için kemiğe yerleştirilecekleri yerde, yeni değiştirme dişlerinin içine yerleştirileceği oklüzyonun (ısırık) ve kemik miktarının ve kalitesinin ekleneceği miktarını belirlemenize izin verir.

İmplant Fiyatları Türkiye

İmplant Fiyatları Türkiye

Böylece hiçbir şeyin şansa bırakılmaz. Cerrahi işlemin en önemli bölümlerinden biri “saha hazırlığı” olarak adlandırılan şeydir. Nispeten küçük bir kanal, aslında bir delik kemikte hazırlanır. Buna bir osteotomi (“osteo” – kemik; “otomy” – kesmek veya ayırmak) denir. Diş eti dokusuna küçük kesikler kemiğe erişmek için kullanılır, böylece kemiğin şeklini ve yerini görselleştirmek için denilen küçük bir “kanatçık” yaratırlar (bir zarf üzerindeki kanatlar gibi). Bir cerrahi şablon veya kılavuz yapılmışsa, implanta doğru konumlandırmayı sağlamak için ağız içine yerleştirilecek ve osteotomi alanları hazırlanacaktır. Gerekli hassas uyum sağlamak için implante şekli aynen aynalana kadar sitenin boyutunu kademeli olarak arttıran bir sondaj dizisi kullanılır. Bazen implantlar, osteotomilerin tam olarak doğru yerde yapılabileceğine dair bir garanti olması halinde, iyi kemik kalitesi ve çok doğru cerrahi kılavuzlar gerektiren durumlarda, flepler veya kesikler olmadan yerleştirilebilir.

İmplantlar ne kadar kullanılır?

İmplantlar, doğru yöntemle, doğru hastaya uzman bir hekim tarafından uygulandığında, ömür boyu kullanılabilir. Hastanın ağız ve diş sağlığına verdiği titizlik de bu konuda etkilidir.

Diş implantı nasıl yerleştirilir?

İmplantın yerleştirilme işlemi, uygun anestezi yöntemleri ile oldukça konforlu şekilde tamamlanır. İşlem sırasında herhangi bir ağrı ya da acı duyulmaz. İmplant takılmasından sonra ağrı olabilir ancak bu aşamada hekimin reçete ettiği ağrı kesicilerle bu ağrı engellenebilir.

İmplantların başarısız olma sebepleri nelerdir?

Kötü huylu oral hijyen, bazı implantların başarısız olmasının büyük bir nedenidir. Diş ipi ve fikstürlerin etrafında günde en az iki kez fırça yapılması önemlidir. Diş hekimleriniz size, yeni implantlarınıza nasıl bakılacağı konusunda size özel talimatlar verecektir. Diş etlerinin sağlıklı olarak kalmasını sağlamak için yılda dört defaya mahsus ek temizlik gerekebilir.

İmplant Aşamaları Neler?

  • İlk aşamada, doğru cerrahi yöntemlerle diş eti açılır. Daha sonra implantların genişlik ve uzunlukları kontrol edilir. Ardından çene kemiğine yerleştirilir. Daha sonra ise diş eti kapatılır ve 3-6 ay boyunca iyileşme süreci başlar.
  • İkinci aşamada ise iyileşme süreci tamamlandıktan sonra diş ya da dişler yapılır.

İmplant tedavisinde multidisipliner bir yapı söz konusudur. Ekip işi olmakta beraber, hastanın da dahil olması gerekmektedir. İmplant çene kemiği içerisinde cerrahi uzman ile çalışılır. Daha sonra ise implant üstü protezi yapacak uzman devreye girer. Kontrol edilemeyen sistemik hastalıklar dışında hemen hemen herkese uygulanabilir.  İmplantlar titanyumdan üretildiği için herhangi bir alerjiye yol açmaz.  Muayene sırasında ağız içinin detaylı şekilde araştırılması oldukça önemlidir. Diş etleri, alt çene ve üst çene ayrıntılı şekilde incelenmelidir. Tedavi süresince hastadan; klasik radyografileri dışında, komplike vakalarda üç boyutlu tomografi istenilerek, çenenin birebir ölçü modeli tespit edilir. Daha sonra ise implantların yerleştirileceği bölgeler planlanır.

En doğru planma sürecinden sonra, tedavi başlar. Uygulanacak operasyona dahil olacak ekibin deneyimli olması, hijyenik bir ortamda çalışması ve profesyonel olması oldukça önemlidir. İmplant tedavisi uygulanırken uygun anestezi yöntemine başvurulur. Bu sayede hasta herhangi bir acı ya da ağrı duymaz.  İşlemden sonra ağrı meydana gelebilir. Bu aşamada hekimin reçete ettiği ağrı kesiciler kullanılması durumunda, hastanın ağrısı kontrol altına alınabilir.

Peki ya tam dişsizlik durumunda implant nasıl olur?

İmplant destekli protezler, şayet ağızda hiç diş yoksa; bulantı refleksi ve protezin tutuculuğunun yeterli olmaması sebebiyle hareketli protez kullanılmadığından kişiye ihtiyaç duyduğu rahatlığı sağlayabilir.

Diş implantları restoratif diş hekimliğinde devrim yarattı. Bunlar mevcut en gelişmiş teknolojik tedavi seçeneğidir. Gevşek ve eksik dişlere kalıcı replasman sunarlar ve fonksiyonel ve güvenli bir gülümsemeyle güven yeniden inşa ederek protez takmaya alternatif olabilirler.

Dental İmplantlar Ne İşe Yarar?

Yaralanma, hastalık veya diş çürümesi nedeniyle bir diş veya diş eksikse, diş implantları için aday olabilirsiniz. Diş hekiminiz uygunluğunuzu mevcut kemik miktarına göre değerlendirir. Taç, köprü veya takma diş gibi diğer yaklaşımların önerilmesi olabilir.

İmplant takılırken çok acır mı?

İmplant kullanmayı düşünüyorsanız, ağzınız tamamen incelenmeli ve tıbbi ve diş geçmişiniz gözden geçirilmelidir. İmplant takılırken hissetmezsiniz çünkü anestezi yapılır. Ağzınız implantlar için ideal değilse, kemik grefti gibi sonucu iyileştirme yolları önerilebilir.

İmplant esnasında ne tür anestezi kullanılır?

Dental implantların ve kemik greftinin büyük kısmı genel anestezi veya genel anestezi olmadan lokal anestezi altında klinikte yapılabilir.

İmplantların Özel Bakıma İhtiyacı Var mı?

İmplantlar yerleştirildikten sonra, onlarla ilgilenir ve ağzınızı sağlıklı tutarsanız, yıllarca size iyi hizmet eder. Bu, iyi ağız hijyeni (fırçalama ve diş ipi kullanımı) için zaman ayırmak ve diş uzmanlarınızla düzenli olarak randevu almak anlamına gelir.

İmplant Sonrasında Dişlerim Doğal Gözükecek Mi?

Modern restoratif diş hekimliği ile birlikte görünümleri, rahatlıkları ve işlevleri beklentilerinizin çok üstündedir. Diş implantlarının, doğal dişlerinizden ayrı olarak anlatılması zordur.

Diş İmplantı Süreci

Karşıyaka kliniğimizde vakanızı değerlendirecek ve sizi ilgili tedaviler ve maliyetler konusunda bilgilendiren bireysel bir tedavi planı oluşturacaktır.

Karşıyaka kliniğimizde implantlarınızı dikkatlice yerleştirecektir. İlk implant normalde yaklaşık 45 dakika sürer. Dental implant, çenenizin kemiğiyle, kemik vidanın etrafında büyüdükçe ve sıkıca yerinde tuttuğu için üç ila altı aylık bir süre boyunca bütünleşir. (Bu aşamada geçici bir takma diş takılması gerekebilir). İmplant kemiğe temas ettikten sonra orijinal doğal dişi değiştirmek için implantın üzerine bir taç yerleştirilir.

Dental İmplantlar Ne Kadar?

Tek bir diş implantı için 900 ila 3000 ABD Doları arasında bir ödeme bekleyebilirsiniz. Bu arada, tam bir ağız rekonstrüktif diş implantı size 96.000 dolara mal olabilir. Bu aralıklar aşağıdaki gibi faktörlere bağlıdır:

İmplantasyon türü
Ameliyatı yapan profesyonel
Ameliyatın yeri
İmplant malzemesi
Diş sigortası veya sağlık planları

Bazı yerlerde, dental implant 1,500 ila 6,000 ABD Doları arasında mal olabilir. Genel olarak, uygun bir dental implant maliyeti, malzeme ve ameliyatın maliyetini göz önüne aldıktan sonra 3.000 $ civarında bir kriterdir.

Her şeyden önce, güvenilir ve sertifikalı bir profesyonel bulmak en iyisidir. İlerlemeden önce birkaç alıntı almanızı öneririz.

Yaygın dişhekimliği uygulamalarında standart fiyatlara bakmak için, İzmir diş doktorumuzu ziyaret edin. Bu fiyatlandırma kılavuzu özellikle İzmir kliniğimizde belirtir.

Neden Diş İmplantları ?

Dental implantları öğrendikten sonra, sonunda yaşamınızı iyileştirmenin bir yolu olduğunun farkındasınız. Yeni bir durum ya da yıllarca birlikte yaşadığınız bir şey olsun, birkaç dişi kaybettiğinizde, kendinizin bu kadar hayati bir bölümünü kaybetmeye asla tam olarak alışmış olmazsınız.

İmplant takıldıktan sonra ne zaman yemek yiyebilirim ?

Kapsamlı bir muayenenin sonuçlarına göre, diş hekiminiz diş implantı ihtiyaçlarınıza en uygun olanı önerecektir. İmplant takıldıktan 1 sonra yemek yiyebilirsiniz. Mevcut tedaviler ve fiyat listeleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için lütfen bizimle iletişime geçin.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

Canlı Destek
1
Hasta Danışmanınız Online!
Merhaba;
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?